Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Rozdíl mezi poukazem K a poukazem FT

Pokud Vám Váš ošetřující lékař předepsal rehabilitaci, mohl tak učinit skrze poukaz na vyšetření/ošetření. Existují však 2 typy tohoto poukazu (poukaz na vyšetření/ošetření K a poukaz na vyšetření/ošetření FT) a proto si všímejte, jaký typ Vám lékař předepsal. Rozdíl v nich je ten, že s „poukazem K“ se nejprve musíte objednat k rehabilitačnímu lékaři, který Vám předepíše konkrétní procedůry a až poté můžete začít rehabilitovat u fyzioterapeuta. Pokud se Vám však do rukou dostal „poukaz FT“, můžete se objednat přímo k fyzioterapeutovi.

Z hlediska trvání celého objednávacího procesu než se dostanete k fyzioterapeutovi, je pro Vás určitě vhodnější poukaz FT. Pokud však chcete navštěvovat konkrétní rehabilitační zařízení a využít jeho plného potenciálu, je pro Vás lepší poukaz K. Pak projdete vyšetřením u rehabilitačního lékaře, který ordinuje v daném zařízení a tudíž zná jeho přístrojové vybavení i metody, které používají fyzioterapeuti. Nemůže se Vám pak stát to, že když započnete rehabilitaci, zjistíte, že Vámi zvolené zařízení nevlastní rotopéd, parafín, ultrazvuk aj. a fyzioterapeut neovládá techniku McKenzieho, kterou Vám předepsal neurolog.

A kde můžete tyto žádanky získat? Oba předpisy Vám může předepsat jakýkoliv lékař. To znamená ne jen specialista (ortopéd, neurolog, internista, gynekolog, pediatr aj.), ale i obvodní lékař. Daný specialista Vám však může předepsat rehabilitaci pouze na problematiku, která spadá do jeho specializace. To znamená, že pokud Vás trápí artróza kolenních kloubů, nemůžete chtít žádanku na rehabilitaci od neurologa, ale od ortopéda.

Dobré je také vědět, že lékař vypisující onu žádanku Vám může doporučit konkrétní rehabilitační zařízení, které byste měli navštívit. Záleží však čistě jen na Vás, jestli jeho radu využijete.

Rozdíl v těchto 2 poukazech je minimální, podívejte se sami.

Specializace
Funkční obtíže, Gynekologie, Kardiologie, Neurologie, Ortopedie, Pediatrie, Pooperační a poúrazové stavy, Sportovní fyzioterapie, Bolesti páteře, Čelistní kloub, Dechové obtíže, Kolenní kloub, Migrény, bolesti hlavy, Miminka - diagnostika psychomotorického vývoje, terapie, Neplodnost, potíže s otěhotněním, Poruchy lymfatického systému, Přetížení vlivem tréninkové zátěže, Ramenní kloub, Skolióza, Vadné držení těla, Výhřez meziobratlové ploténky, Závratě, potíže s rovnováhou,